Get Adobe Flash player

Radviliškio miestą dažnai lanko turistai ir svečiai iš Europos šalių, tačiau sulaukti svečių iš tolimosios Indijos nėra įprasta. Radviliškio Lizdeikos gimnazija 2015 m. pavasarį užmezgė ryšius su Indijos Delio Šv. Marko vidurine mokykla. Bendradarbiavimo tikslas – mokinių susitikimai, kurių metu mokiniai plės savo kultūrinį akiratį apie Lietuvos ir Indijos istoriją, kultūrinį  paveldą. Ryšiai buvo užmegzti per UNESCO asocijuotų mokyklų tinklą, kuriam priklauso abi mokyklos.

Indija – labai tolima ir mums egzotiška šalis, turinti įdomias ir visiškai kitokias tradicijas negu Europos šalys. Tad mintis, ar vykdyti tarpkultūrinį projektą su tokia egzotiška  šalimi, nekėlė jokių abejonių. Projektas prasidėjo svečių viešnage Lietuvoje. Spalio 4-9 dienomis Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje viešėjo dviejų mokytojų ir trylikos indų mokinių delegacija. Svečiai siekė kuo daugiau sužinoti apie Lietuvos istoriją, tradicijas ir kultūrą bei pristatyti savąjį turtingą kultūrinį paveldą. Simboliška, kad svečiai iš Indijos atvyko Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, kuri paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Mokinius iš tolimosios šalies lydėjusios mokytojos dalyvavo gimnazijos ir rajono renginiuose, skirtuose Tarptautinei mokytojo dienai paminėti.  Projekto dalyviai buvo užimti įvairiose veiklose: svečiai ir Lizdeikos gimnazijos mokiniai mokėsi tautinių šokių ir žaidimų,  dalyvavo integruotose muzikos ir teatro pamokose, savo gabumus demonstravo dailės pamokoje. Kalbų pamokose įgijo žinių: integruotose  anglų k. ir pilietiškumo pagrindų pamokose „Pilietiškumas: kultūrinis mokymas“ pristatyta Lietuva, jos istorija ir kultūra bei mūsų gimtasis miestas. Taip pat svečiai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje, mokėsi lietuviškų frazių ir žodžių, diskutavo apie lietuvių ir sanskrito kalbų panašumus ir skirtumus. Mokinius labiausiai sudomino rašymo pratimai ir bendrašaknių žodžių analizė. Be pagrindinių veiklų  gimnazijoje, mokiniai turėjo galimybę pažinti mūsų kraštą: lankėsi etnografiniame kaime Kleboniškėse, kepė tradicinius lietuviškus meduolius Skėmiuose, audė senovinėmis staklėmis, ragavo tradicinių patiekalų Sidabrave, gamino šokoladinius saldainius ir juos ragavo Šiaulių „Rūtos“ fabrike, patyrė Kryžių kalno dvasią, aplankė Trakų pilį ir Vilnių, Rytų Europos baroko sostinę. Viešnagės metu apsikeista suvenyrais – naujos užsimezgusios draugystės simboliais. Taip pat svečiai susitiko ir su Radviliškio rajono savivaldybės meru Antanu Čepononiu, kuris džiaugėsi sėkmingu projektu su tolimąja šalimi Indija. Svečiams didelį įspūdį paliko susitikimas su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi bei Indijos garbės konsulu Lietuvoje ponu Rajinder Kumar Chaudhary. Garbės konsulas išreiškė didelį džiaugsmą šia užsimezgusia draugyste, su gimnazijos mokytojomis diskutavo apie įvairias edukacines programas, vykdomas Indijoje, galimybe mokytis, studijuoti, vykti į stažuotes. 

UNESCO Asocijuotosios mokyklos vardą šiuo metu turinčios 27 Lietuvos mokyklos vykdo įvairius kultūros paveldo, aplinkosaugos, švietimo, mokslo, taikos, kultūros įvairovės, tolerancijos puoselėjimo projektus, susijusius su UNESCO veikla, aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Projekto dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato būstinėje ir susitiko su Liliana Bugailiškyte- Lideikiene, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato švietimo ir mokslo programų vadove. Vadovė džiaugėsi šiais kultūriniais mainais, kurie sudaro sąlygas jaunimui gauti neįkainojamos patirties ir žinių.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos informacinių technologijų  mokytoja, Lizdeikos gimnazijos UNESCO grupės vadovė Jolanta Kvedarienė teigia, jog nuostabu matyti taip susitelkusią gimnazijos bendruomenę: administraciją, mokytojus, mokinius ir jų tėvelius, kurių dėka tolimoji Indija tapo pasiekiama ranka. Smagu, kad dalyvaudami tokiuose projektuose laužome stereotipus, priverčiame save pasitempti, mokytis kalbos, domėtis savo ir kitos šalies kultūra, tradicijomis. Dalyvaudami tokiuose projektuose ugdome pilietiškumą ne priverstinai, o didžiuodamiesi, kad gyvename tokioje gražioje šalyje tarp gražių ir gerų žmonių. Apima neapsakomas jaudulys matant atsisveikinimo akimirką savo draugo akis, pilnas ašarų.    

Viešnagė Lietuvoje – tai tik viena projekto dalis, antrasis etapas vyks Delyje. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos delegacija ruošiasi vykti į Indiją sausio pabaigoje. Tikimės, kad ši partnerystė tęsis ilgai ir nepasibaigs po šių dviejų susitikimų, nes jau aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės bei naujų susitikimų temos.

Projekto įgyvendinimo grupė:

Jonas Varkulevičius,

Ina Bajarauskaitė,

Jolanta Kvedarienė,

Skirmantė Petraitienė 

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
AR APTARIATE MOKYMO(SI) REZULTATUS SU TĖVAIS?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien245
mod_vvisit_counterVakar963
mod_vvisit_counterŠią savaitę4168
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12628