Get Adobe Flash player

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centru, Tarptautine komisija nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizavo integruoto ugdymo konkursą ,,Paminkliniai akmenys, menantys istorinius Lietuvos  įvykius”. Lapkričio 20 dieną Tuskulėnų rimties parko  memorialiniame komplekse vykusiame baigiamajame renginyje dalyvavo Lizdeikos gimnazijos 4B klasės mokinys Faustas Norvaiša ir jį konsultavusios mokytojos Laima Verbickienė, Ana Savickienė. Renginio organizatoriai priminė, kad šio konkurso tikslas buvo skatinti mokinius domėtis sudėtinga Lietuvos istorija, pokario žmonių likimais, istorinių įvykių įamžinimu. Į baigiamąją šventę buvo pakviesta 12 geriausių darbų autorių.

Pasak vertinimo komisijos narių, konkursui pateiktų darbų temos gana aktualios, nors žinomos ir girdėtos, tačiau nustebino savitas autorių požiūris,  darbų originalumas, vaizdingumas  ir patrauklumas. Konstatuota tai, kad jauni žmonės raštingi ir kūrybingi, turintys savo pilietinę poziciją. Vertinimo komisija išskyrė Fausto darbą kaip įdomų, turintį savitą stilių ir  pateikimo formą. Džiugu, kad mokinio  kūrybinis darbas- novelė ,,Rugpjūčio vakarai”, kurioje jis pristatė du Radviliškio istorinius paminklus: Tremties vagoną ir senąjį garvežį,  užėmė I-ąją vietą. Faustas ir jį konsultavusios mokytojos apdovanotas padėkos raštais bei dovanomis.

Renginio pabaigoje apžiūrėjome Tuskulėnų dvaro teritoriją, kuri mena tragiškus XX amžiaus įvykius. Tai vieta, liudijanti sovietinių okupantų žiaurumą, nes koplyčioje įrengtame kolumbariume ilsisi net 724 žmonių palaikai, rasti užkasti šioje parko teritorijoje.  Nors dalis vyresniosios visuomenės mano, kad jauniems žmonėms sunku suvokti istoriją, kadangi nuo menamų įvykių praėjo daug laiko, bet kalbėti, rašyti apie tai būtina, nes tik taip išliksime stiprūs ir vieningi kaip tauta.

Laima Verbickienė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien351
mod_vvisit_counterVakar2188
mod_vvisit_counterŠią savaitę351
mod_vvisit_counterŠį mėnesį39107