Get Adobe Flash player

Mokymasis neatsiejamas nuo mūsų kasdienybės. Tačiau net ir labai norint neįmanoma išmokti visko. Viena iš svarbiausių kompetencijų, kurias mokiniai turi įgyti mokykloje, – mokėjimas mokytis. Ši kompetencija – tai gebėjimas individualiai ir savarankiškai organizuoti savo mokymąsi. To ir buvo siekiama gimnazistams siūlant projekto ,,Mokau mokytis“ programą. Šioje programoje suplanuoti tiriamieji darbai, kuriuos atliekant neužtenka informacijos rasti internete, vadovėliuose ar net enciklopedijose, todėl numatyta praktinė veikla: stebėjimai, eksperimentai, išvykos, matavimai, skaičiavimai, kūrybinė veikla, darbų pristatymų parengimas ir dalyvavimas mokinių mokslinėse praktinėse konferencijose ir konkursuose.


Tebespaudžiant sausio šaltukui su trečiokėmis gimnazistėmis svečiavomės Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyriuje. Mūsų suplanuotam tyrimui atlikti prireikė šios laboratorijos specialistų pagalbos.Visi žinome, kad į mūsų rankas patenkantys banknotai ir monetos jau buvo čiupinėti gausybės pirštų. Mūsų išvykos tikslas buvo  ištirti, ar tikrai pinigai yra tokie nešvarūs, išsiaiškinti, ar ant jų yra daug bakterijų ir grybų. Mikrobiologijos laboratorijos vedėja Sandra Švambarytė papasakojo, kad šioje laboratorijoje atliekami maisto, vandens ir paviršių tyrimai. Mokinės, padedamos laboratorijos darbuotojų,  padarė banknotų paviršiaus pasėlį ant mitybinės terpės. Mėginius šiltai padėjo į termostatą penkioms paroms. Antrojo mūsų vizito metu jau skaičiavome bakterijų ir grybų kolonijas, išaugintus mikroorganizmus stebėjome pro mikroskopą. Pasirodo, daugiausia bakterijų ir mikroskopinių grybų yra ant 10 eurų banknotų, todėl galime tik patarti, jog reikėtų dažniau plauti rankas.

Džiugu, kad tokia tiriamąja veikla susidomėjusios mokinės ruošia atlikto darbo pristatymą bei jau planuoja naujas veiklas kitose aplinkose, naujus tyrimus ir stebėjimus.

 

Mokytojos  Jurgita Caporkienė ir Asta Šmukštienė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
AR APTARIATE MOKYMO(SI) REZULTATUS SU TĖVAIS?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien553
mod_vvisit_counterVakar1255
mod_vvisit_counterŠią savaitę5689
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6858