Get Adobe Flash player

Lizdeikos gimnazijoje spalio 5 diena yra ypatinga, nes jau daugybę metų, minint Tarptautinę mokytojų dieną, organizuojama Savivaldos diena. Šis renginys – galimybė abiturientams „pasimatuoti“ įvairias profesijas, nes vaduojami ne tik mokytojai, bet ir gimnazijos vadovai, socialinė darbuotoja, sveikatos priežiūros specialistė, sekretorė, valytoja, išduodanti raktus, bibliotekininkė. Kiekvienas turėjo atlikti paskirtas užduotis, atsakingai priimti sprendimus ir spręsti iškilusias problemas.

100_1630100_1632100_1636mokytojai jaunieji100_1611100_1624100_1626100_1628100_1656100_1662100_1664100_1670


Abiturientai iš anksto ruošėsi šiai dienai: pagal ugdymo programą su mokytojais derino pamokų temas, numatė mokymo metodus ir rengė užduotis. Jaunieji mokytojai stengėsi, kad pamokos būtų netradicinės, atitiktų populiarų požiūrį – „renkuosi mokyti kitaip“. Daugelis po renginio pripažino, kad nesitikėjo, jog ruošimasis pamokai yra toks sunkus ir daugybės laiko sąnaudų reikalaujantis darbas. Kadangi vadovybė perleido valdžią mokiniams, teko oficialiai atstovauti gimnazijai. Čia abiturientų laukė ne vienas iššūkis: teko bendrauti su mokinės, kuri išvyksta mokytis į užsienį, tėvais, priimti įvairių institucijų sveikinimus mokytojų dienos proga, operatyviai reaguoti į ekstremalios padėties dėl kilusio gaisro paskelbimą Radviliškyje, vaduoti susirgusį jaunąjį mokytoją, drausminti nepaklusnius ir mokinio taisykles pažeidusius mokinius... Savivaldos diena – tai nauja patirtis ir išbandymas: gimnazistai mokėsi dirbti komandoje, jausti atsakomybę ne tik už savo, bet ir komandos draugų veiksmus, prireikus – vieni kitiems pagelbėti, kartu taisyti klaidas, džiaugtis teigiamais rezultatais ir spręsti iškylančias problemas.

Jaunųjų pedagogų darbo diena prasidėjo ankstyvu rytiniu pasitarimu – naujasis gimnazijos direktorius aptarė šios dienos tikslus ir veiklos planus. Pamokos prasidėjo įprastu laiku, nebuvo trumpinamos, koridoriuose budėjo jaunieji mokytojai, turintys užtikrinti rimtį ir drausmę. O tikrieji mokytojai į gimnaziją rinkosi neįprastu laiku – pamokos prasidėjo 10 val. Pagal specialų tvarkaraštį pedagogai, padalinti į dvi klases, dalyvavo Teatro ir Dailės pamokose, kurias vedė abiturientai. Trečioji pamoka „Gurkšnis vėjuoto rudens“ – mokinių koncertas mokytojams. Be to, mokytojus sveikino gimnazistų tarybos atstovai, naujoji administracija ir UAB „Kretingos maistas“, o tikroji administracija ne tik sveikino su profesine švente, bet ir įvertino kolegų darbus, paminėdama pedagoginio darbo sukaktis. Kvapnios kavos puodelis ir saldus pyragaitis skambant muzikai – tiesiog galimybė mokytojams pabūti drauge, nelaukiant skambučio, kviečiančio į pamokas...

Pasak abiturientų, Savivaldos diena – prasmingas ir reikalingas renginys, tačiau jo sėkmė priklauso nuo kiekvieno mokinio individualaus požiūrio ir pareigingumo. Gaila, kad ne visi mokiniai yra brandūs ir motyvuoti, kai kam savivalda asocijuojasi tik su žaidimu. Kitą rytą tikrieji mokytojai rado ne tik mokinių atliktas užduotis, bet ir abiturientų linkėjimus.

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien565
mod_vvisit_counterVakar892
mod_vvisit_counterŠią savaitę4290
mod_vvisit_counterŠį mėnesį24105