Get Adobe Flash player

img_1861 1 1C klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Gamtos ir kultūros dermė“, kuri vyko kitoje edukacinėje aplinkoje – Joniškėlyje. Pamoką organizavo 1C klasės auklėtoja ir biologijos mokytoja Lionė Semeniukienė, matematikos mokytoja Laima Indilienė ir lietuvių kalbos mokytoja Gitana Abromikienė.

Mokiniai susipažino su gamtinėmis ir žmogaus sukurtomis ekosistemomis, atliko statistinį tyrimą, buvo ugdomas jų kūrybiškumas, skatinamas bendravimas ir bendradarbiavimas. Mokiniai rado Lietuvoje vartotų matų dabartinę atitiktį. Iliustravo savo sukurtus pasakojimus senoviniais matavimo vienetais. Prisiminė, kur ir kokius matus rado skaitydami lietuvių literatūrą.

Mokiniai dalyvavo ekskursijoje po Joniškėlį, kuri prasidėjo nuo švento Joniškėlio akmens, kuris, anot gido, padeda išgydyti visas ligas ir ištekėti vienišoms moterims ir merginoms. Lankėsi senosiose Joniškėlio kapinėse, kur stovi Karpių šeimos koplyčia, garsaus skulptoriaus B. Bučo sukurtas paminklas bei yra vampyro kapas. Mokiniai klausėsi gido pasakojimo apie miestelio istoriją: Joniškėlio bažnyčią, pastatytą visų parapijiečių rankomis. Sužinojo apie vieną garsiausių Europoje Igno Karpio testamentą ir apsilankė seniausioje Lietuvoje universitetinėje kaimo ligoninėje, įsteigtoje XIX a. pr., kurioje dirbo ir gyveno gydytojas Jonas Leonas Petkevičius ir jo dukra Gabrielė Petkevičaitė-Bitė.

Pirmokai gimnazistai lankėsi Karpių dvare ir parke, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Tamsoje atgyja Karpiu dvaro istorijos“. Pusantros valandos trukmės ekskursijos metu mokiniai ir mokytojai turėjo unikalią galimybę prisiliesti prie nematomos, neapčiuopiamos keturių šimtų metų senumo Karpių giminės istorijos. Klaidžiodami po vakaro sutemose skendintį rūmų parką klausėsi gido siaubo kupinų istorijų, kuriose susipynė faktinė medžiaga su žmonių atmintyje išsaugotomis legendomis. Gūdus baudžiauninkų namas, kuriame caro kazokų suvaryti per choleros epidemiją motinos su vaikais buvo pasmerkti lėtai ir siaubingai mirčiai, iš Ispanijos atgabentos juodosios rožės, kurią savo gyvybės kaina nuo sniego apsaugojo oranžeriją prižiūrėjęs sodininkas, istorija, paslaptingoji medžių aikštė prancūziškoje parko dalyje, menanti dvaro ūkvedžio Pšibilskio nukankintų vaikų šiurpų klyksmą, – tai pasakojimai, lydėję teatralizuotą ekskursiją po vieną iš seniausių ir gražiausių Lietuvos parkų.

„Išgyvenę“ naktinį košmarą, mokiniai ir mokytojai dvaro rūmų rūsyje prie žvakių šviesos vaišinosi ypatinga žolelių arbata ir dalinosi patirtais įspūdžiais.

Lietuvių kalbos mokytoja G. Abromikienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien591
mod_vvisit_counterVakar892
mod_vvisit_counterŠią savaitę4316
mod_vvisit_counterŠį mėnesį24131