Get Adobe Flash player

Spalio 20 d. mokykloje lankėsi dvi nuostabios šokio judesio terapijos specialistės: LSU dėstytoja Neringa Baranauskienė, kuri domisi šokio judesio terapija ir skaito paskaitas šia tema, bei Asta Brilingienė, medicinos psichologė, dirbanti Psichikos dienos stacionare, vedanti šokio terapijos užsiėmimus pacientams dienos stacionare. Pastaroji dirba ir Kauno choreografijos mokykloje šiuolaikinio šokio mokytoja bei dalyvauja projekte „Šokio laboratorija“, bendradarbiauja su Všį „Socialiniai meno projektai“, kur šokis naudojamas sveikatinimo, įvairių socialiai izoliuotų grupių gerovės kūrimo tikslais.

100_1710 100_1736 100_1737 100_1741 100_1745 100_1748

Lektorės pristatė, kad šokio-judesio terapija (ŠJT) – tai terapinis judesio panaudojimas siekiant emocinio, kognityvinio, fizinio, dvasinio ir socialinio asmens bendradarbiavimo su kitais. Judesys formuoja jutimus, atmintį, mąstymą, vaizduotę, sprendimų priėmimą, taisyklių įsiminimą. Per kalbą gauname 20–30 procentų informacijos, kūno kalba – 60–80. Kūno kalba leidžia be žodžių pasakyti tai, ko galbūt niekada nedrįstume ištarti, todėl ji stiprina pasitikėjimą savimi, skatina savižiną ir kaip niekas kitas atskleidžia tiesą, parodydama problemas, kurias reikia suvokti, išgyventi ir/arba pakeisti. Esminiai ŠJT komponentai yra šokis kaip kūno judesys, kūrybinė išraiška ir tarpasmeninis santykis. Gydymo tikslais pasaulio praktikoje šokį pradėta taikyti 1940 m. ŠJT Lietuvoje – nauja sritis.

Lizdeikos gimnazijoje šokio ir judesio terapijos užsiėmime dalyvavo 44 mokyklos bendruomenės nariai: mokiniai, tėveliai, mokytojai, bendruomenės sveikatos priežiūros specialistė, bibliotekos darbuotoja. Iš pradžių dalyviai išklausė teorijos kursą. Po to nusiavę batus užpildė laisvą aktų salės erdvę, pakluso šokių mokytojų vadovavimui, įsitraukė į šokio judesio veiklas. Pirmiausiai bendravo su savimi, paskui – su kitais – lengvai, atsipalaidavę, žaismingai ir nuoširdžiai… Teko interpretuoti šokio judesius atliekant „skulptoriaus“ ir „skulptūros“ vaidmenis: simpatizuodami vienas kitam minėtieji bendruomenės nariai susirado poras, porose keisdamiesi vaidmenimis „lipdė“ statulas, „pūtė“ joms gyvybę. Šiuo užsiėmimo momentu ryškiai atsiskleidė charakteriai: kas aktyviai, kūrybingai, energingai, kas nenoriai, slėpdamiesi, kažko gėdydamiesi judėjo. Galima buvo stebėti, kaip daugelis nurimsta, atsipalaiduoja, įgauna pasitikėjimo savimi – rankų, kojų mostai platėja, laisvėja. Šokusieji pasakojo, kad patyrė kažką nepaprasto, naujo, naudingo ir dvasiai, ir kūnui. Atsirado gyvenimo džiaugsmo pojūtis, geresnė ir stabilesnė emocinė bei fizinė savijauta.

Kai kuriems bendruomenės nariams kilo noras šitaip „gydyti“ savo sielas dar ne vieną kartą – kodėl gi nesubūrus entuziastų ir to, ką išmoko, nepakartojus daugiau kartų – per ilgąsias pertraukas nepajudėjus šokio ritmu?

Mokytojos Lionė Semeniukienė, Alvydė Panova

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien655
mod_vvisit_counterVakar622
mod_vvisit_counterŠią savaitę655
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17535