Get Adobe Flash player

Lapkričio10 d. Lizdeikos gimnazijoje jau ketvirtus metus iš eilės vyko rajono mokinių tiksliųjų ir gamtos mokslų konferencija „Tyrėjo diena-4“. Nuo 2002 metų kasmet lapkričio 10-ąją UNESCO skatina visame pasaulyje minėti Pasaulinę mokslo dieną taikai ir vystymuisi, todėl ir konferencija skirta šiai dienai paminėti, stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, supažindinti su mokslo naujovėmis, skatinti jaunimą domėtis mokslu, jo pasiekimais. Šio renginio iniciatorės – biologijos mokytoja metodininkė Asta Šmukštienė ir matematikos mokytoja metodininkė Jurgita Caporkienė. Konferenciją remia Radviliškio rajono savivaldybės administracija, UAB „Verslo žinios“, „Iliustruotojo mokslo“ leidykla. Renginį globoja Radviliškio SJNUC.

101_3701 101_3707 20161110_1012221 20161110_1147471 img_1760 img_1792 img_1802 img_1868 img_1878 img_1887

Atvykusios dėstytojų bei studentų iš Vilniaus universiteto, Šiaulių universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Panevėžio KTU filialo komandos, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento, Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus specialistai pakvietė rajono mokyklų bei gimnazijos mokinius ir jų mokytojus dalyvauti netradicinėse pamokose-paskaitose, žaismingai atlikti eksperimentus, praktikos darbus.

Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti į gimnaziją atvykusiame Palangos mini zoologijos sode ir pamatyti bei daug ką sužinoti apie roplius. Šiemet buvo pristatyti Madagaskaro šnypščiantys tarakonai, sausumos vėžlys, kukurūzinis žaltys, dantytoji rupūžė, Afrikos didžioji sraigė, krabai- vienuoliai, gekonas, Australijos barzdotoji agama.

Besidomintiems fizikos mokslu KTU Fizikos katedros doktorantas Benas Gabrielius Urbonavičius pristatė „Jonizuojančios spinduliuotės detektoriaus“ kūrybines dirbtuves. Jonizuojančios spinduliuotės negalima nei užuosti, nei pamatyti, nei išgirsti, todėl tam naudojami įrenginiai – spinduliuotės detektoriai. Būtent toks detektorius ir buvo gaminamas interaktyvių dirbtuvėlių metu. KTU studentas Dovydas Grigaitis pakvietė į paskaitą „Įdomieji fizikos eksperimentai“, kurios metu buvo atliekami bandymai su vakuumo technika, stebimi elektros išlydžiai, UV šviesa, vyko skysto azoto panaudojimo demonstracijos. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto priėmimo organizavimo administratorė Rugilė Draugelytė ir magistrantas Giedrius Liaučys pakvietė į „Smagiosios elektronikos ir mechatronikos pamokas“. Naudojantis lengvai pritaikoma ir patrauklia įranga pamokoje buvo galima susipažinti su pagrindiniais elektrinių grandinių elementais, jų panaudojimo galimybėmis. Su telefonu valdomais robotais mokiniai aiškinosi robotų galimybes, buvo svarstoma ir diskutuojama, kokie robotai padeda kasdieniame gyvenime, mokiniai išmoko juos valdyti ir suprato pagrindinius veikimo principus. KTU studentas Artūras Grabusovas skaitė paskaitą „Holografinė litografija“, kurioje pristatė atliktą semestro projektą, atskleisdamas neformaliąją, įdomesnę mokslinės veiklos pusę.

Gausi dėstytojų, mokslo darbuotojų komanda atvyko iš Šiaulių universiteto. ŠU Aplinkotyros ir fizikos katedros vyr. laborantė Rita Šulskienė vedė pamoką „Lietuvos medžių pažinimas pagal rieves ir jų vaisius. Medžių amžiaus apskaičiavimas remiantis dendrochronologiniu medienos tyrimo metodu“. Mokiniai susipažino su Lietuvos vietinėmis medžių rūšimis, tyrinėjo medžių vaisius ir rieves, mokėsi apskaičiuoti medžių amžių remdamiesi dendrochronologiniu medienos tyrimo metodu. ŠU Inžinerijos katedros docentė dr. Loreta Kelpšienė pakvietė į praktinį užsiėmimą „Ar akmuo yra kietas?“ Mokiniai tyrė uolienų savybes, naudodamiesi Moso skale mineralų kietumui nustatyti. ŠU Inžinerijos katedros docentas dr. Gediminas Valiulis pamokoje „Ką ir kaip galima išmatuoti?“ pristatė įvairius šilumos, drėgmės matavimo prietaisus. Mokiniai praktiškai galėjo atlikti įvairius matavimus. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius mokiniams skaitė paskaitą „Radviliškio aplinkosauginės problemos“.

VU zoologijos doktorantas, Studentų gamtininkų mokslinės draugijos narys Mantas Adomaitis pakvietė į paskaitą „Pažintis su šliužais“. Paskaitoje pristatyta invazinė šliužų rūšis, mokiniai galėjo susipažinti su šliužų biologiniais ypatumais ir atliktais moksliniais tyrimais. VU biologinės įvairovės magistrantė, Studentų gamtininkų mokslinės draugijos narė Kristina Valavičiūtė pakvietė į paskaitą „Parazitinių organizmų įvairovė“, kurioje papasakojo apie kirmėles, parazituojančias žmonių organizme.

VŠĮ Gamtos mokslų ugdymo centro ekspertė Laima Servaitė pakvietė mokinius, besidominčius chemijos ir biologijos mokslu, atlikti laboratorinius darbus „Dirbtinių ikrų gaminimas“ ir ,“Dažų elektroforezė“.

Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai Saulius Rumbutis, Deivis Dementavičius pristatė projektą „Jūrinių erelių apsauga Lietuvoje“. Mokslininkai kalbėjo apie globaliai nykstančio jūrinio erelio populiacijos išsaugojimą Lietuvoje. Pasak ornitologų, jūrinio erelio apsaugai valstybė steigia specialias saugomos teritorijos, tačiau to nepakanka, todėl labai svarbu surasti kuo daugiau natūralių jūrinių erelių lizdų ir siekti juos apsaugoti. Visi norintys galės apžiūrėti gimnazijoje eksponuojamą Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus fotografijų parodą „Jūriniai ereliai Lietuvoje“.

Grupė lizdeikiečių vyko į edukacinę kelionę „LSU – vandens terapijos praktiniai užsiėmimai. VDU laboratorijos“. Mokiniai lankėsi VDU laboratorijose, LSU baseine mėgavosi vandens terapija.

Konferencijos rengėjai įsitikinę, jog tokie renginiai padeda sudominti mokinius gamtos bei tiksliaisiais mokslais, juos supažindina su įvairiomis šių mokslų sritimis. Susitikdami su mokslininkais, klausydamiesi jų paskaitų, mokiniai natūraliai susidomi mokomuoju dalyku, tampa aktyvūs ir žingeidūs, patiria pažinimo džiaugsmą.

G. Abromikienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien638
mod_vvisit_counterVakar622
mod_vvisit_counterŠią savaitę638
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17518