Get Adobe Flash player


2016 m. rugsėjo 20 d. vyko Radviliškio rajono Jaunųjų vertėjų konkursas, skirtas Europos kalbų dienai. Mokiniai į lietuvių kalbą vertė originalius meninės prozos tekstus. Mūsų gimnazijos 2A klasės mokinė Rugilė Hokušaitė, vertusi tekstą iš prancūzų kalbos, laimėjo 1-ąją vietą. 4B klasės mokinė Rūta Šaulianskaitė liko antra, o Aina Butavičiūtė, 2A klasės mokinė, laimėjo 3-čią vietą.

Lapkričio 10 d. Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Užsienio kalbų studijų katedros ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos organizuotame 3-iajame respublikiniame vertėjų konkurse dalyvavo net 350 mokinių ir studentų. Jie vertė tekstus iš anglų, prancūzų, rusų, vokiečių ir ispanų kalbų į lietuvių kalbą. Šiame konkurse Lizdeikos gimnazijai atstovavo ir iš prancūzų kalbos vertė Aina Butavičiūtė, Rūta Šaulianskaitė ir Ieva Šapronytė, 3B klasės mokinė.

Kol mokiniai vertė tekstus, mokytojai susipažino su vertimui skirta programine įranga ir kartu su dr. Lolita Petrulione pagamino „vertėjo paruoštuką“, t. y. susikūrė vertimo atmintis. Ši programa naudojama Šiaulių universitete, rengiant anglų filologijos ir gretutinės krypties – vertimo raštu specialistus.

Loreta Brobaitienė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien290
mod_vvisit_counterVakar1385
mod_vvisit_counterŠią savaitę4042
mod_vvisit_counterŠį mėnesį1675