Get Adobe Flash player

Paskutinę rugsėjo savaitę Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje dūzgė užsienio kalbų mylėtojai. Mokyklos erdvės pasidabino įvairių tautų vėliavėlėmis ir atributika. Užsienio kalbų mokytojai su mokiniais antro aukšto fojė paruošė stendą, reprezentuojantį Europos užsienio kalbas, kuriame mokiniai rado daug naudingos informacijos, mokėsi vartoti įvairių užsienio kalbų žodžius bei frazes, o įdomių faktų apie Europos kalbas, jų paplitimą bei vartojimą mokiniai kasdien sužinodavo iš skaidrių, demonstruojamų televizoriuje pertraukų metu. Rugsėjo 28 dieną gimnazijoje tradiciškai paminėta Europos kalbų diena. Dienos tema – „Kalbos vienija Europą“. Šią dieną gimnazijoje vyko rajono Jaunųjų vertėjų konkurso, vykusio rugsėjo 26 dieną, nugalėtojų apdovanojimų šventė, skirta Kalbų dienai paminėti. Sveikindama šventės dalyvius gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė pabrėžė, jog kalbos duoda bendravimo laisvę, bendravimo galimybę. Tai įrodė šią vasarą vykęs Europos žmonių festivalis, kurio dalyviai, vartodami tarptautinio bendravimo kalbas, gebėjo betarpiškai bendrauti, susikalbėti, megzti draugystės ryšius.

202_1 202_2 202_3 202_4 202_5 202_6 202_7 202_8 202_9 202_10 202_11 202_12 202_13

Šią dieną gimnazija sulaukė būrio svečių. Anglų kalbos mokytojos ekspertės Ingos Veberienės kvietimu į gimnaziją atvyko Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius Egidijus Zaikauskas, skaitęs paskaitą „Būti ar nebūti vertėju? Štai klausimas koksai!“. Svečias paragino mokinius skaityti daug gerų knygų. Taip pat pabrėžė, kad, norėdamas tapti vertėju, gimtosios kalbos įgūdžius ir jausmą žmogus turi puoselėti visą savo profesinį gyvenimą. Kaip? – Pirmiausia skaityti. Nuolat, daug, įvairių tekstų, atidžiai. Analizuoti skaitomus tekstus, pastebėti jų privalumus ir trūkumus, mokytis stiliaus subtilybių. Mokiniai įdėmiai klausėsi įtaigaus pasakojimo apie vertimo teoriją ir praktiką, daugelį sudomino faktas, kad po Biblijos daugiausiai kartų verčiama į kitas pasaulio kalbas yra Antuano de Sent Egziuperi knyga „Mažasis princas“.

Be to, anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Remeikienė į gimnaziją pakvietė Šiaulių valstybinės kolegijos užsienio šalių studentus, kurie mūsų šalyje studijuoja pagal „Erasmus+“ programą, bei jų vadovę – tarptautinių ryšių ir projektų koordinatorę – Giną Zdanavičienę. Ankstų rytą į gimnaziją atvykę mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti keturiose netradicinėse pamokose, kurias vedė studentai užsieniečiai iš Ispanijos, Čekijos, Turkijos. Studentai supažindino trečių ir ketvirtų klasių gimnazistus su savo šalies kultūra, tradicijomis, rodė pažintinius filmukus, mokė svarbiausių savo kabos žodžių, dažniausiai vartojamų frazių.

Gimnazijos Europos kalbų savaitę užbaigė prancūzų kalbos mokytojo Nerijaus Maskaliovo organizuota pažintinė ir nuotaikinga Kalbų viktorina. Gimnazijos svečiai kartu su mokiniais, susibūrę į šešias komandas, atsakinėjo į klausimus, atliko numatytas užduotis. Beje, į klausimus atsakinėjo ne tik komandos, bet ir į salę sugužėję žiūrovai. Galima teigti, kad Europos kalbų savaitės renginiai buvo prasmingi ir kupini vertingos patirties tiek gimnazistams, tiek jų mokytojams.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos lietuvių ir rusų kalbų mokytoja Svetlana Sluckienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien135
mod_vvisit_counterVakar677
mod_vvisit_counterŠią savaitę3551
mod_vvisit_counterŠį mėnesį135