Get Adobe Flash player

„Tavo šios dienos darbas yra tavo rytdienos pakilimo durų raktas“

O. S. Marden

Pradėti ruoštis sėkmingam karjeros keliui mokiniai turėtų dar mokykloje: sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdyti kompetencijas, padėsiančias teisingai pasirinkti studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti būsimąją vietą darbo rinkoje. Nors profesijos pasirinkimo klausimai aktualiausi baigiamosiose mokyklos klasėse, tačiau kuo anksčiau pradėsime domėtis ir ieškoti patinkančios, pagal gebėjimus tinkančios srities, tuo paprastesnis bus sprendimų kelias. Profesijos patarėjos Agnės Samulienės iniciatyva jau trečią kartą miesto ir rajono moksleiviams Lizdeikos gimnazijoje organizuojama Studijų ir karjeros diena, kurią remia Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius. Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė, sveikindama renginio dalyvius, pabrėžė, kad siekiant profesijos įgijimo reikia stengtis išnaudoti visas galimybes ir nesvarbu, kuo tapsite ir kokiu keliu pasuksite, tai bus jūsų kelias ir jūsų pasirinkimas.

0-2 0-6 0-13 0-14 0-17 102_0382 102_0383 102_0388 102_0396 102_0411 102_0421

Studijų ir karjeros dienos veiklos buvo suplanuotos taip, kad 1–2 bei 3–4 klasių mokiniai galėtų susipažinti su Lietuvos universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų studijų programomis, stojimo sąlygomis ir mokymosi galimybėmis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vyresniųjų klasių mokiniai išklausė lektorės, karjeros konsultantės E. Damonskienės pranešimo „Atsakingas profesijos pasirinkimas – iššūkis“, o LAMA BPO vyr. konsultantė Laura Bernatavičiūtė supažindino su 2019–2020 metų stojimo sąlygomis, KASTU.LT atstovė M. Elijošienė pristatė studijų užsienyje privalumus ir trūkumus. Po to mokiniai turėjo galimybę aplankyti universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų ekspozicijas ir diskutuodami su dėstytojais ir studentais išsamiai aptarti ir siūlomas studijų programas, ir stojimo sąlygas. Kiekviena ugdymo įstaiga buvo parengusi ne tik išsamius informacinius lankstinukus, bet ir originaliai pristatė savo veiklą: mokiniai galėjo atlikti keletą mokslinių eksperimentų ar simuliacijos užduočių, išbandyti įvairius prietaisus, apžiūrėti parodas, paskanauti karšto šokolado ir kt. Aktyviai besidomintys studijomis mokiniai gavo tikslios informacinės medžiagos, buvo apdovanoti ir įvairiomis ugdymo įstaigą reprezentuojančiomis dovanėlėmis.

Kol vyresnieji dalyvavo paskaitose, 1–2 klasių mokniai lankė ekspozicijas, vėliau aktų salėje klausėsi E. Damonskienės pranešimo „Svajonė – planas“. Be to, 2-okai gimnazistai buvo supažindinti su individalaus ugdymo plano sudarymo galimybėmis, aiškintasi, ką ir kodėl tikslinga pasirinkti, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad planavimas būtų tikslingas ir sėkmingas. Juk pasak D. S. Džordano, „žmogui, kuris žino kur eina, pasaulis duoda kelią“. Kadangi profesijos pasirinkimo paieškose svarbus vaidmuo tenka ir tėvams, ir mokytojams, vakare jie pakviesti į E. Damonskienės paskaitą „Kaip padėti vaikui renkantis savo kelią?“. Lektorė gyvenimiškais pavyzdžiais pagrindė mokslinius tyrimus ir paskatino kuo aktyviau dalyvauti vaikų gyvenimuose ne primetant savo nuomonę, o diskutuojant, ieškant sprendimų bendrose veiklose.

Renginio dalyvių skaičius bei aktyvus universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų dalyvavimas (šiemet jų iš viso buvo 18) renginyje, įdomių ir informatyvių ekspozicijų parengimas rodo, kad „Studijų ir karjeros dienos“ veiklos yra reikalingos: mokiniams sudaromos sąlygos ne tik gauti reikiamą informaciją apie studijų programas ir stojimų sąlygas, bet ir aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, ugdytis motyvaciją sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ar darbinės veiklos pasirinkimui. Tikimės, kad šis renginys, įtraukęs į aktyvią veiklą mokinius, mokytojus ir tėvus, turės tęstinumą ir kitais mokslo metais.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Sandra Karenauskienė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien268
mod_vvisit_counterVakar908
mod_vvisit_counterŠią savaitę1176
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18379