Get Adobe Flash player

 „Žmogus sėkmingas tiek, kiek pats to nori“.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, jaunieji matematikai rinkosi Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje, kurioje vasario 26 d. vyko kasmetinės Pakruojo krašto jaunųjų matematikų komandinės varžybos. Renginys kasmet suburia kūrybiškus, gabius matematikus iš visos Lietuvos (Klaipėdos Ąžuolyno gimnazija, Šiaulių J.Janonio gimnazija, Panevėžio J.Balčikonio gimnazija, Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazija, Utenos A. Šapokos gimnazija, Joniškėlio G.Petkevičaitės – Bitės gimnazija), svečius iš Vilniaus ir Šiaulių universitetų. Kol mokiniai varžėsi, mokytojai dalykinę kompetenciją tobulino seminare „Sėkmingo matematikos mokymo (-si) ypatumai“.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komanda yra nuolatinė šių varžytuvių dalyvė. Lizdeikiečiai varžėsi pirmų – antrų gimnazijos klasių grupėje. Mūsų komandą sudarė gimnazistai: Agnė Šilkaitytė iš 1A klasės, Vaiva Pakštaitė iš 1B; Simas Pudžiuvėlis - 1B, Viktorija Morkytė - 2D ir Kazimieras Babrauskas - 2B. Mokinius jaunųjų matematikų varžytuvėms rengė ir lydėjo matematikos mokytojos Jurgita Caporkienė bei Rima Grėbliūnienė.

Renginio atidarymo metu muzikinį sveikinimą varžybų svečiams skyrė Pakruojo „Atžalyno“  gimnazijos mokiniai. Po sveikinimo gimnazijos direktorius Kęstutis Razumas visus pakvietė dalykinei veiklai. Pirmiausiai skaitytos apžvalginės paskaitos, kurias 3 - 4 klasių mokiniams skaitė VU docentas daktaras Antanas Apynis, o 1 - 2 klasių moksleiviams – ŠU matematikos ir informatikos fakulteto docentė Daiva Korsakienė. Po paskaitų mokiniai 2 valandas sprendė įvairių Lietuvos universitetų dėstytojų paruoštas užduotis.

Kaip minėta, mokiniams besivaržant, mokytojai klausėsi pranešimų: „Dalinuosi patirtimi: kaip ugdyti gabius matematikai mokinius“ (skaitė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė), „Kurso kartojimas ir apibendrinimas baigiamosiose klasėse“ (Šiaulių J. Janonio gimnazijos mokytoja metodininkė Jolanta Jačiauskaitė), „Diferencijavimo galimybės matematikos pamokoje“ (Šiaulių J.Janonio gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė Daiva Riukienė, Šiaulių S.Daukanto gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė Irena Šukienė).

Seminaras pedagogams - matematikams įdomus ir vertingas, nes gerąja patirtimi dalijosi mokytojai praktikai, dirbantys mokykloje ir gerai žinantys problemas, su kuriomis susiduriama kasdieniniame darbe.

Kol komisija suskaičiavo varžytuvių rezultatus, 3 - 4 klasių mokiniai dalyvavo „auksinių protų“ kovose, 1 - 2 klasių mokiniai praleido popietę su Pakruojo jaunimo centro atstovais.

Jaunųjų  matematikų komandines varžybas užbaigė linksmi dalyvių grupių prisistatymai.

Šis renginys, kuriame mūsų gimnazijos jaunieji matematikai dalyvauja jau dvyliktą kartą, yra galimybė pakartoti žinomas matematikos tiesas, išmokti į uždavinį pažiūrėti kūrybiškai, pabendrauti ir parungtyniauti su mokiniais iš kitų Lietuvos miestų, patikrinti savo matematinius gebėjimus.

Mokytojos Jurgita Caporkienė, Rima Grėbliūnienė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
AR APTARIATE MOKYMO(SI) REZULTATUS SU TĖVAIS?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien601
mod_vvisit_counterVakar1255
mod_vvisit_counterŠią savaitę5737
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6906